Kiedy to wszystko się zaczęło?

Pamiętacie jeszcze historię pizzy Margherity? Jeśli nie, to zapraszam do wcześniejszych postów.
Mam jednak pewną ciekawostkę dotyczącą tamtego wpisu. Otóż jak się okazuje, bardzo prawdopodobnym jest, że ta pizza w kolorach włoskiej flagi przygotowana specjalnie dla Królowej Małgorzaty przez Rafaela Esposito, dostała szcześliwej konsumentce dostarczona. Czyżby był to początek historii dostawy pizzy?

Trudno powiedzieć, ponieważ był to pojedynczy przypadek. Nie każdy był traktowany tak wyjątkowo jak królowa, i nie każdy miał szansę skosztować pizzę przyrządzoną przez najbardziej znanego Pizzaaiolo.

Uważa się, że dostawa pizzy rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych po II Wojnie Światowej, kiedy to żołnierze wracający z włoskiego frontu zatęsknili za pysznościami włoskiej kuchni. Szczególnie brakowało im smaku pizzy. To wtedy zaczęły powstawać na dużą skalę lokale specjalizujące się w serwowaniu pizzy. I tak na przykład Domino Pizza od momentu swojego powstania w 1960 roku oferowała dostawę do domu.

Źródło: www.flickr.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>